Головна > Події та заходи > “Піски. Лицарі неба” – інтерв’ю режисера фільму Катерини Стрельченко

“Піски. Лицарі неба” – інтерв’ю режисера фільму Катерини Стрельченко


З нагоди прем’єри фільму “Піски. Лицарі неба” до Кривого Рогу завітали люди, які мають безпосереднє відношення до картини: директор студії “12 кадр”, режисер фільму Катерина Стрельченко, оператор Дмитро Панков, учасник зйомок, боєць “Дніпро1” Роман Русначенко та активіст, член Штабу національного захисту Павло Закіпний. Перед тим, як зустрітись з глядачами перед показом, гості завітали до Координаційного Центру допомоги учасникам АТО та їх сім’ям (м. Кривий Ріг). Пані Катерина погодилась на коротеньке ексклюзивне інтерв’ю.

– Пані Катерино, чому саме Ви, жінка, взялися за зйомку фільму на таку тему?

– Мене про таке ще ніхто не запитував (замислилась. На допомогу прийшов оператор Дмитро Панков – Тому що ми всі народились в Україні). Так, напевне, тому що всіх нас торкнулась ця тема. Жінки в Україні і воюють, і волонтерствують, допомагають. Ось і фільми знімають.

– Але ж як пропустити все це через себе?

– Було важко. Надзвичайно, Але знаєте, десь навіть добре, що саме жінка знімала цей фільм. Мені довелось в деякі моменти бути психологом, на інтуїтивному рівні знаходити підходи до людей. Адже у кожного була своя реакція на зйомку. Хтось замикався в собі, хтось починав плакати, одна мама дуже агресивно сприйняла нашу пропозицію поговорити про її сина. Однак потім знайшовся “ключ” і до неї. Це тонкі матерії – знайти потрібні слова для кожного учасника зйомок.

Для працівників Центру ці слова не стали новиною – вони самі щодня стикаються з необхідністю повертати до нормального життя, манери спілкування і адекватних реакцій на мирне оточення десятків військових, які приходять з війни. Тому самі знають, як важливо огорнути турботою, знайти слова підтримки і співчуття.