Головна > ЗМІ про нас > СИСТЕМА ВІДШТОВХУЄ УЧАСНИКІВ АТО – ВОЛОНТЕР КООРДИНАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ

СИСТЕМА ВІДШТОВХУЄ УЧАСНИКІВ АТО – ВОЛОНТЕР КООРДИНАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ


Державна система відштовхує учасників бойових дій, тому що вони — люди прямі, а там таких не люблять.

Про це заявив експерт Центру зовнішньополітичних досліджень, громадський активіст і волонтер Координаційного центру допомоги учасникам АТО та їх сім’ям Сергій Пархоменко кореспонденту QHA.

— Зараз народ став менше жертвувати на армію, ніж це було 2014 року. Однією з причин є економічна стагнація плюс дуже велика плата за комунальні послуги. Але можу сказати, що хто жертвував раніше, той і продовжує жертвувати. Це мотивовані люди, вони знають, куди перераховувати гроші, як допомагати, тому ми не стоїмо біля шкіл або в інших місцях з плакатами. Ми ось зараз отримали (Координаційний центр допомоги)  грант від Світового банку, це вперше в нашій історії, хоча ми працюємо з 2015 року, — зазначив він, відповідаючи на питання з приводу можливого зменшення пожертв українців на армію.

Пархоменко також вказав на те, що з початку війни на Донбасі забезпечення армії значно покращилося.

— Так, покращилося харчування, обмундирування, стрілецька зброя. Але кожні півроку потрібні додаткові комплекти одягу, бо він зношується, вигорає. Тому ми намагаємося допомагати тим, чого в цьому плані потребують військові. Також військовим потрібна допомога в отриманні пільг, лікуванні. Часто відбуваються ситуації, коли лише волонтери і можуть допомогти. Деякі «баблонтери», як ми їх називаємо, лише займаються піаром, а насправді не допомагають, — сказав він.

Також волонтер категорично не згоден з тим, що армія «з лишком» забезпечена військовою технікою.

— От кажуть, що є в АТО танки «Оплот», «Булат», але їх дуже не вистачає насправді. Потрібні гроші на модернізацію зброї. Тому я категорично не згоден, що на фронт щось поставляється з лишком, — сказав він.

Він також зазначив, що волонтерам потрібно «обов’язково співпрацювати з владою, що збільшує ефективність допомоги військовим».

— Є ще такі люди, яких я називаю особами, в яких «синдром Юлії Тимошенко», які критикують, аби критикувати. Це дуже деструктивно, як мені здається. Звісно, є багато людей, які не змогли пройти випробування владою, чиновницькими кабінетами, також є люди, які прийшли в чиїйсь команді до влади. Це випадкові люди, по суті, які приходять як волонтери і декларують вирішення проблем учасників АТО, а на ділі просто наживають свій капітал на«гуманітарці» і не захищають інтереси учасників АТО, — вважає він.

Волонтер також вказав на той факт, що учасникам АТО і волонтерам дуже складно працювати в системі влади.

— Здебільшого система відштовхує учасників бойових дій, тому що ці люди прямі, а там таких не люблять. Там багато корупціонерів, хабарників, які прийшли набити свої кишені, —заявив Пархоменко.

 

QHA