Головна > ЗМІ про нас > У Києві відкрили центр реабілітації учасників АТО

У Києві відкрили центр реабілітації учасників АТО


Відтепер і у Києві. Сьогодні у столиці волонтери відкрили Координаційний центр допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям. Яку допомогу він надаватиме – у сюжеті Ірини Баглай.

Кожен боєць АТО або член сім’ї тепер може звернутись за допомогою до Координаціного центру у столиці. Насамперед, це соціальна адаптація та психологічна реабілітація захисників. Подібні центри працюють в Україні з початку бойових дій на Сході. За цей час до медиків, юристів та психологів звернулись понад 10 тисяч бійців та їхніх рідних.

“Одним із основних чинників роботи нашого центру – є військово-патріотичне виховання молоді. Саме тому ми відкриваємо ці центри при вищих навчальних учбових закладах. Де створюємо музеї героїв АТО, яке облаштовують самі воїни. Які проводять екскурсію самі воїни. І ми вважаємо, що саме заради молоді… ми знаємо, наші воїни гинуть на війні”, – говорить Вікторія Cамойленко, керівник Координаційного центру допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям.

“Основна біда – це, вибачте, бездушність наших співгромадян. І про це пишуть і балакають багато. Коли, я тебе туди не посилав, а чого ти без черги, і тому подібне. А якщо людина з тонкою психікою там побувала, і отримала певну психологічну травму – пригнічує”, – говорить Микола Ан, учасник бойових дій, юрист.

Микола пішов в АТО добровольцем. Потім служив у 93-й механізованій бригаді, за фахом юрист – тепер допомагає у центрі побратимам.

“По юридичній лінії надаємо консультації з питань їхніх прав, з питань надання довідок. Питань дуже багато. Саме просте питання – це оформити заяву на отримання матеріальної допомоги. Пишеться анкета, допомагається. Чи самому ці листи відправляти, чи в координаційному центрі ці матеріали збираються”, – говорить Микола Ан, учасник бойових дій, юрист.

Тому, хто повернувся з війни, йти до психолога – найтяжче. Це ніби визнати себе хворим, пояснює лікар. Тому реабілітацію у центрі проводять у формі спілкування з такими ж бійцями. Так залагоджують сімейні проблеми, і головне, – вчать реагувати на ставлення людей до воїнів.

“Інколи говорять, що ми вас туди не відправляли на цю війну. Інколи говорять, що це не наша війна, це нас не стосується. Більшість людей взагалі така психологія – вони бояться війни. Тому до тих пір, поки це не торкнулося саме їх – вони не хочуть мати жодного відношення”, – говорить Віктор Коржанівський, практичний психолог.

На відкритті центру у стінах Київського Національного Економічного Університету – і бійці, і волонтери, і ті, хто продовжує підтримувати захисників на лінії фронту.

“Коли йде війна воюють все, щоб бути патріотом не треба народитися в цій країні, треба любити цю країну. Я дякую кожному військовому, що воюють, що захищають нас”, – говорить Салім Караме, підприємець, власник стоматклініки.

Подробности