Головна > ЗМІ про нас > У Києві відкрився Координаційний центр допомоги учасникам АТО

У Києві відкрився Координаційний центр допомоги учасникам АТО


17 листопада, на базі Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана був відкритий Координаційний центр допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям. Мета, яку ставлять перед собою його організатори — допомога демобілізованим військовим та їхнім рідним в адаптації до цивільного життя після участі у бойових діях.

— Я ще ніколи в цьому залі не бачив такої великої кількості мужніх, вольових і красивих душею і тілом людей. Коли я на вас дивлюся, я ще раз переконуюся в тому, що нас нікому не перемогти. Найбільша цінність нашої країни — її людський капітал, і ми повинні пишатися цими людьми.

Створенню Координаційного центру передувала велика робота, до неї були залучені громадські організації, безліч соціально відповідальних і небайдужих людей. Саме їхніми зусиллями ми змогли підготуватися до відкриття цього центру. Попереду у нас важка і дуже відповідальна, але при цьому неймовірно важлива робота, — розповів ректор з науково-педагогічної роботи Анатолій Колот, передає кореспондент QHA.

У Координаційному центрі бійці АТО зможуть отримати будь-яку допомогу, яка може знадобитися колишнім учасникам бойових діях. Це юридична, медично-оздоровча та навчальна підтримка, а також допомога з працевлаштування. З ветеранами працюватимуть кваліфіковані психологи. Також на базі центру будуть проводитись тренінги і семінари. Крім того, його фахівці готові надати підтримку сім’ям загиблих, полонених або тих, хто воює зараз на Донбасі.

— Важливо, що цей центр створюється у студентському товаристві. Молоді люди можуть реальними справами допомогти в тому, що іноді не робить держава. Громадянське суспільство на сьогодні має дуже потужні ресурси та потенціал, воно може робити неймовірні речі для тих, хто сьогодні захистив і захищає нас на Сході. Ті, хто повернувся додому, іноді приїздять без ніг або рук, з важкими контузіями, часто сліпі. І вони тут буквально не захищені, вони потребують нашої допомоги, — говорить президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич.

Проект вперше був запущений на території Дніпровської області, де протягом 2015-2016 рр. була надана допомога кільком тисячам військових і членам їхніх сімей. Пізніше він почав реалізовуватися і в інших українських регіонах.

— Спасибі велике, що у нас у Україні є небайдужі люди, які організували такий центр у Кривому Розі, а тепер принесли все те, що напрацювали там, до Києва. Я хочу звернутися до бійців: саме воно ніколи не пройде. Я хочу сказати спасибі волонтерам, активістам, нашим жінкам — матерям, дружинам і дочкам за те, що ви нам не дали впасти, охолонути, за підтримку і любов, — сказав у словах подяки учасник АТО Михайло Бережанський.

Як сподіваються організатори проекту і самі учасники АТО, у столиці Координаційний центр буде не менш успішно виконувати свою вкрай необхідну для багатьох військовослужбовців роботу.

QHA