Головна > ЗМІ про нас > УЧАСНИКИ АТО ПРОЙШЛИ КУРСИ РЕАБІЛІТАЦІЇ В ПОЛЬЩІ

УЧАСНИКИ АТО ПРОЙШЛИ КУРСИ РЕАБІЛІТАЦІЇ В ПОЛЬЩІ


Нещодавно учасники АТО повернулися з відпочинку і лікування в Польщі.

Про своє там перебування вони розповідають нам сьогодні.

Микола Ілліч Ан, старший викладач кафедра правового регулювання економіки:

Наша група у складі 26 чоловік на три тижні поїхала на відпочинок і лікування до польського санаторію. Він розташований у невеликому містечку Лендек Здруй. «Здруй» із польської означає «джерело». Це здравниця, та окрім лікування, нам було запропоновано екскурсія до різних міст Польщі, зокрема, ми їздили до Вроцлава. Там ми зустрічалися з місцевими жителями, спілкувалися з ними на різні теми, обмінювалися подарунками. Нам здебільшого дарували різні приємні речі: календарики, яскраві коробочки з сірниками місцевого виробництва, парфумерію та ін. Нам цікаво було спілкуватися з польськими друзями. Одне те, що польська мова схожа з українською, то навіть без перекладача ми добре розуміли один одного. Багато з наших хлопців знають польську, а деякі поляки у свій час вивчали російську, тож міжмовних проблем не було. Сприймали нас дуже добре, дружньо. Дехто при спілкуванні говорив нам:

Ви там, на сході, стоїте. І за нас ви там стоїте! Якщо вас «покладуть», то і в нас бомби будуть падати. Тримайтесь!

Коли нас бачили місцеві жителі у військовій формі, вони завжди підходили до нас і висловлювали свою повагу, називаючи братами. Особливо воїни-контрактники, які воюють по лінії НАТО, вони теж знаходяться там у військових госпіталях на реабілітації, тому що воїни з польського війська беруть участь у всіх бойових  операціях. Жодного косого погляду в наш бік ні від кого не було.

Приїжджали до нас у санаторій їхній маршалок (міський голова) і наш криворізький голова Ю.Г. Вілкул. Вони цікавилися умовами проживання, нашим лікуванням і перебуванням у Польщі. Крім привітань, польський маршалок привіз нам подарунки – креми з мінералами.

Містечко Лендек Здруй дуже гарне, з готичною архітектурою (це колишня Німеччина). Цікаво там і зовсім не схоже на нашу дійсність: у них будинки не під номерами, як у нас, а кожен має власну назву, наприклад, корпус Урсула (триповерховий готель) і т.ін. У наше розпорядження було надано тренажерну залу, ми мали змогу приймати різні процедури: сірчані й радонові ванни, кріо-, фізіо- та лазеротерапію, душ, масаж, плавати в басейні і все, що потрібно для лікування опорно-рухового апарату.

У цьому місті є й гірськолижна траса. Було цікаво спостерігати над відпочиваючими з вікна кімнати чи з кафе, де ми проводили вільний час. У гірській річці, що протікає поруч, водиться форель, тож можна було замовити смажену рибу і, смакуючи нею, спостерігати, як катаються по схилах гір відпочиваючі і туристи. Дуже красивий вид і дуже гарний вид спорту. Вразив своєю красою нас центральний басейн, де ми плавали. Він діє з ХVІІ століття. Тут ще імператор приймав ванни. Тут дуже красиво. На другому поверсі всюди краники з мінеральною водою і – дивина! – грає для відпочиваючих скрипаль. Акустика у басейні така, що важко передати словами ті враження і відчуття, коли ти плаваєш, а звідусіль звучить красива мелодія. Вона, відбиваючись від купола, лунає всюди, здається, з кожного куточка. Це величезний психологічний релакс і, звичайно ж, все це створює чудовий настрій. Наш мер сказав, що і в нас у Кривому Розі теж треба запровадити таку традицію: відпочивати під музику. У 5-й криворізькій лікарні буде створено центр реабілітації АТОвців і будуть там відкривати радонові джерела.

Наших співвітчизників у Польщі багато. Їх можна часто там зустріти. Це і волонтери, які нам надавали посильну допомогу, і люди, які поїхали туди на заробітки. Що приємно дивувало нас, так це порядок, який панує там скрізь.

Станіслав Полюхович, громадський діяч з МО «Набат Кривбас»:

Лікування і відпочинок у Польщі пройшов у нас на «відмінно». Все було просто чудово. Гори, чисте повітря, смачна польська кухня – все було організовано для нас дуже добре. Добре ще й те, що ми розуміли одне одного. Хоча українська мова ближче до польської і її, в принципі, можна зрозуміти, та все ж іноді доводилося розмовляти російською, адже деякі поляки її знають. Чудові ванни, басейн і гарний відпочинок дарували хороший настрій. Деяке політичне загострення між поляками та українцями, про що сповіщали ЗМІ, не могло погасити тієї приязні, яка відчувалась у наших із ними відносинах. Поляки поважають українців за їх хоробрість, сміливість, працелюбність і, головне, за те, що ми не побоялися стати проти такого великого агресора.

Сергій Басистюк, начальник групи секретної служби захисту інформації, прапорщик:

Ставлення до наших воїнів у поляків відмінне. Завжди привітні, доброзичливі, вони розуміли наші проблеми і завжди прагнули за обідом і добавку дати, і чимось смачненьким пригостити. Я добре відпочив, набрався сил. Їздив до Вроцлава, щоб подивитися це польське місто, зрозуміти його історичну цінність, а також мені було цікаво спостерігати життя людей за кордоном, яке в рази різниться від нашого. До нас не раз приїжджали українські волонтери, які працюють там, допомагали при спілкуванні (здебільшого вони були перекладачами), привозили потрібні нам у побуті різні речі, невеличкі сувеніри та подаруночки.

Вікторія Андріївна Самойленко, керівник центру психологічної допомоги та соціальної адаптації, керівник Координаційного Центру допомоги учасникам АТО та їх сім’ям:

Від Координаційного Центру допомоги учасникам АТО та їх сім’ям було направлено на реабілітацію в Польщу дві групи по 15 чоловік у лютому та березні 2017 року. Це спільна програма нашого міста разом із польськими друзями. Звичайно, така допомога дуже важлива для наших бійців, адже пройти курс лікування й адаптуватися до мирних умов життя буває складно. Повернулися всі задоволені, підлікувались, відпочили, хоча, звичайно, стан здоров’я у всіх різний, тож переїзд і зміна клімату декому була не дуже комфортною. Та все буде гаразд.

Ми дуже вдячні польському керівництву і керівникам нашого міста, що організували нам таке лікування. Піклування про наших бійців дуже важливе для них. Хлопці повернулися здоровими, натхненними, вони добре відпочили і з охотою тепер діляться своїми враженнями від побаченого іпочутого. Ми бачимо позитивні результати у їхньому психологічному здоров’ї і ми сподіваємось, що ще будуть у нас такі ж поїздки на лікування і реабілітацію.

Вісті з економічного