Головна > Події та заходи > Як повернутися до мирного життя: зустріч учасників АТО з психологами

Як повернутися до мирного життя: зустріч учасників АТО з психологами


В суботу, 3 грудня в криворізькому Координаційному Центрі допомоги воїнам АТО та їх сім’ям відбулась зустріч психологів, представників Центру реабілітації учасників АТО та членів їх сімей “Я вдома” та ТОВ “Інститут прикладної кріології” (м. Харків). Оксана Шига та Ірина Кушніренко одразу створили затишну домашню атмосферу для присутніх. А це нелегко, адже серед присутніх були і бійці, що знаходились на передовій, і психологи, які прийшли, щоб отримати новий досвід спілкування з військовими та їх близькими, і представник церкви.

Однак розташування стільців по колу, знайомство один з одним і коротка розповідь про себе і свої вподобання дозволили «розтопити кригу» настороженості, а деякі ігрові моменти, які застосовували Оксана та Ірина, викликали посмішку і розслабляли, зближуючи людей.

Попри невимушеність, питання на зустрічі підіймались серйозні, в першу чергу – як повернутись тому, хто пройшов війну, до мирного життя.

«Порушення сну, зниження уваги, пам’яті, підвищена збудливість або навпаки – пригніченість – це психічні реакції нормальної людини на ненормальні умови життя під час бойових дій”, – розповідає Оксана Шила.

«Однак, воїн повертається додому, в мирне русло, а такі реакції вже стають звичкою. І починаються проблеми в сім’ї, з оточуючими, на роботі. Лишатись сам на сам з цими вадами (а, наприклад, спати дві-три години на добу – це ненормально для будь-якого організму) непотрібно. Є достатньо методів повернення людини в адекватний психічний стан».

Звичайно, на одному занятті охопити всі можливості психічного відновлення неможливо, тому в цей раз основна увага була прикута до заспокоєння через дихання. Такі вправи можна робити в будь-якому місці і в будь-який час, вони корисні і самому бійцю, і його рідним.

Це заняття стало першим в циклі зустрічей, які Ірина і Оксана планують проводити в Координаційному Центрі, допомагаючи нашим захисникам знаходити себе в мирному житті.

15232195_710347405810050_1034856363187335338_n             15317776_710347409143383_5586118387331112402_n